O nás

JIRI MODELS a.s. je společností s dlouhodobou tradicí, která ke spokojenosti všech svých zákazníků již 25 let nabízí širokou škálu knih, hraček, her a papírenského zboží. Společnost sídlící v jihočeském Písku vznikla roku 1989 a od roku 1991 se věnuje nakladatelské činnosti se zaměřením na dětský sortiment.

Společnost v průběhu svého rozvoje zaznamenala několik důležitých milníků, z nichž nejdůležitějším je specializace na vývoj licenčních titulů. Již více než 15 let spolupracuje se společností Walt Disney a za tuto dobu se stala jedním z jejich největších licenčních partnerů ve střední Evropě. Velice důležité místo v licenčním portfoliu zaujímá Krteček, ale také prasátko Peppa, Trollové nebo Mimoni.

Společnost JIRI MODELS a.s. se specializuje především na vývoj dětských nakladatelských titulů. Vyrábí řadu formátů omalovánek, kreativních aktivit a zábavných knížek doplněných dalšími pomůckami, jako jsou například magnetky, samolepky, šablony, vystřihovánky či 3D brýle. Kromě nakladatelských titulů na trh přináší též dětská razítka, magnetky, samolepky, fotoalba, pexesa, a jiné hry, hračky a papírenské zboží. Výsledkem profesionální práce zkušeného týmu JIRI MODELS a.s. je adekvátní sladění formátů titulů a jejich designů s příslušnými cílovými skupinami. Chlapci a dívky rozdílných věkových kategorií tak mají k dispozici velké množství atraktivních titulů, rozvíjejících různé dovednosti, se kterými zažijí hodně zábavy.

Od doby svého vzniku zaznamenala společnost JIRI MODELS a.s. významný růst a rozšířila řady svých zaměstnanců a externích spolupracovníků. Obchodní růst si vyžádal i značné investice do rozvoje logistických procesů a informačních systémů. Společnost je tak v současné době schopna ročně expedovat více než 3 miliony kusů zboží.

Rostoucí nabídka sortimentu zaujala tuzemské i zahraniční odběratele. Klíčovými teritorii jsou mimo naši republiku Slovensko, Maďarsko, Belgie, Velká británie, Francie, Nizozemí, Německo a neustále přibývají další země. Z tohoto důvodu se společnost již 5 let účastní jako aktivní vystavovatel nejvýznamnějších mezinárodních výstav ve svém oboru v Německu a v Číně. Všechny produkty jsou k dispozici v mnoha jazykových mutacích. Filozofií společnosti je přinášet na trh kvalitní, účelné, zábavné a esteticky reprezentující výrobky.

V roce 2014 nakladatelství JIRI MODELS a.s. přijalo standardy Forest Stewardship Council® (FSC®) a úspěšně získalo FSC certifikát. Přijetím těchto standardů společnost JIRI MODELS a.s. přispívá k ochraně mizejících, ohrožených a devastovaných světových lesů.

 

 

Vytvoření internetové stránky bylo spolufinancováno Evropskou unií v rámci projektu OPPI Vývoj a implementace nových modulů a zefektivnění stávajících procesů ve společnosti JIRI MODELS, reg. č. 2.2 ITP03/970